Milyen épületeket tervezünk?
A helyes építészet három alapelvet követ: tartósság, célszerűség és szépség. Építkezni nehéz – mindenből a legjobbat, házunknak, életvitelünknek a legmegfelelőbbet megtalálni embert próbáló feladat. Különösen igaz ez akkor, ha az ember saját otthonának építésén fáradozik, hiszem egy élet munkáját próbáljuk a lehető leggondosabb körültekintéssel befektetni. Végtermékként pedig egy egészséges, kiváló minőségű és szép, barátságos környezetet próbálunk megteremteni magunk körül, aminek kiszámítható, alacsony fenntartási költségei lesznek.
Tartósság
Az épületek kialakításánál, felhasznált anyagainál törekszünk a tartós, évszázadok, évezredek alatt már jól bevált építőanyagok, építési módszerek alkalmazásához úgy, hogy mellette a már bevált, új kivitelezési eljárásokat, anyagokat is felhasználjuk. Ezáltal megteremtve az arany középutat a múlt és a jövő között. A több mint 35 éves tervezési és 2 évtizedes kivitelezési tapasztalatot és visszajelzéseket minden egyes tervezés munkánk során szervesen felhasználjuk, tanácsainkat szívesen megosztjuk megbízóinkkal.
Célszerüség
Egy épület elsődleges, primer feladata a vele szemben támasztott igények minél jobb kielégítése. Minden épület kölcsönhatásban van környezetével. Az ideális épület pozitívan hat a benne élők és vele kapcsolatba kerülő emberekre, mindennapjaikra, közérzetükre.
Fenntarthatóság
Az energiahatékony, fenntartható épületek tervezése ma már egy építészirodánál az elsődleges prioritások között kell, hogy szerepeljen. A számítógépes épületdiagnosztika szoftverek, az energiahatékony szerkezetek kiválasztásával, a jövőbeni fenntartási költségek megtervezésével, az építési költségek kordában tartásával lehet csak igazán célszerű és gazdaságos, energiahatékony házakat megvalósítani. Olyan házakat, ahol nem csupán a téli fűtésszámlára kalkulálják az építési szerkezeteket, hanem figyelembe veszik a légkondicionáló berendezések magas elektromos áram fogyasztását is. A hazai vagy nagyvilág népi építészetben kialakult “öko” megoldásokat, a déli homlokzatok előtt kialakított nyári szoláris energiát csökkentő, téli szoláris energiát hasznosító tornácot és árnyékolókat, a réteges falszerkezeteket, az arab világban ismert kürtőhatást (széltornyok), a padlófűtést rendszeresen alkalmazzuk épületeink tervezése során, kombinálva ezen több évszázados, évezredes elemeket a modern kor napelemes rendszereivel és fokozottan hőszigetelt térelhatároló szerkezeteivel.
Szépség
Amennyiben ideje engedi, kérjük tekintse meg válogatott referenciamunkáinkat, ahol a már megvalósult épületeken keresztül próbáljuk Önt megismertetni az irodánk által készített lakóházakkal, középületekkel.